Конте: В Ювентус играят хора, а не марсианци

Антонио Конте призна, че загубата от Сампдория в рамките на 19-я кръг на Серия А ще има положителен ефект върху възпитаниците му. Както е известно, „бианконерите" започнаха добре срещата, след като поведоха в резултата, а осем минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. След почивката обаче Мауро Икарди отбеляза два гола и донесе победата с 2:1 над шампиона.

„Не съм изпълнен с радост когато губим. Сега трябва да успокоим напрежението. Доминирахме през цялото време и заслужавахме да спечелим. Това е мач, над който трябва да се замислим, но той ще ни помогне да растем. Това е част от процеса на съзряване на отбора, нека така да представим нещата. Дразнещо е да загубиш от контраатаки и ние ще анализираме грешките си. Все пак в Ювентус играят хора, а не марсианци. Пред нас има два трудни месеца и трябва да стиснем зъби, за да дадем всичко от себе си. Създадохме много положения за гол, но не бяхме особено прецизни в завършващата част на атаките си. Сампдория добре се затвори, но имаше и малко късмет", заяви Конте след мача.