Алегри: Това беше парадоксален мач

Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри коментира загубата от Рома в среща от 18-я кръг на Серия А. Както е известно, двата тима представиха една вълнуваща продукция, в която „росонерите" губеха с 0:4, но в последните минути на срещата успяха да избягнат разгрома благодарение на попаденията на Пацини и Къркич.

„Това беше парадоксален мач - има срещи, които се развиват не в наша полза, дори когато отборът не е толкова лош. Можехме да поведем в резултата, но пропуснахме няколко добри възможности, включително и корнера преди първия гол на Рома. След това натиснахме, бяхме пред изравняване, а вместо това Рома утрои резултата. Това не ни разколеба и след почивката излязохме мобилизирани, увеличихме натиска над противника и доминирахме, но отново получихме гол. Разбира се, Милан допусна грешки, млад отбор сме и не ни достига баланс. Оставихме на съперника прекалено много пространства, а тимът на Земан се възползва добре от това. Много грешки извършихме в мача", заяви Алегри за Sky Italia.