Фиорентина с класика срещу Палермо, Аталанта и Удинезе не се победиха (видео)

Фиорентина постигна класическа победа с 3:0 при гостуването на Палермо и по този начин „виолетовите“ се изкачиха на трето място, измествайки Интер. Резултатът бе открит в 50-та минута, когато Хуан Гуардадо подаде към Стеван Йоветич, а той не пропусна да се разпише.

Фиорентина получи правото да изпълни дузпа в 83-та минута, която бе реализирана от Йоветич. „Виолетовите“ отново спечелиха дузпа в 89-та минута, а този път точен от бялата точка бе Гонсало Родригес.

Фиорентина заема трето място с 35 точки и по-добра голова разлика от Интер, докато Палермо остава в зоната на изпадащите.

В друга среща от кръга Аталанта и Удинезе завършиха при резултат 1:1. Луис Муриел откри резултата в полза на Удинезе в 34-ата минута. Шест по-късно Херман Денис изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Габриеле Анджела в наказателното поле срещу Федерико Пелузо.