Лацио с минимален, но важен успех над Сампдория (видео)

Лацио завърши календарната 2012-та година по най-добрия начин, побеждавайки при гостуването си Сампдория с минималното 1:0 в среща от 18-тия кръг на Серия А. "Орлите" дори успяха да изместят Интер от втората позиция във временното класиране. Единственото попадение в днешната среща бе дело на бразилската звезда Ернанес, който реализира в 31-ата минута.

Момчетата на Владимир Петкович се хвърлиха в атака още в началните минути, като опасни удари към вратата отправиха Абдулай Конко, Джузепе Биава и Сенад Лулич.

В 31-вата минута, след рикошет кълбото попадна у Ернанеш, който стреля и даде преднина на своя отбор. След почивката домакините опитаха да стигнат до равенство, но в крайна сметка това не стана.