Два гола в добавеното време донесоха три точки на Ювентус (видео)

Ювентус успя да постигне успех с 3:1 срещу Каляри с попадения в добавеното време на срещата. Двубоят бе от 18-ия кръг на Серия А и предложи доста емоции на зрителите, включително две дузпи и един червен картон. Изгонен от игра през втората част бе капитанът на Каляри Давиде Астори, като и двата тима получиха правото да изпълнят по един наказателен удар. Домакините вкараха своя, докато Артуро Видал пропусна от бялата точка за Юве.

В 16-ата минута Сау бе фаулиран от Артуро Видал в пеналтерията на домакините, което доведе до съдийски сигнал за дузпа. Зад топката застана Пинила, който  бе точен и изведе Каляри напред - 1:0. 15 минути преди края на мача резервата Алесандро Матри наказа бившия си клуб, след като първо последва удар на Маркизио, Агаци не успя да задържи топката в ръцете си и по този начин се стигна до добавката на Матри - 1:1.

В добавеното време "бианконерите" стигнаха до два гола, което им гарантира успеха. Първо Матри бе точен за 2:1, а Мирко Вучинич оформи крайния резултат.