Болоня с успех като гост на Наполи в среща пълна с обрати

Наполи загуби у дома от Болоня с 2:3 в последна среща от 17-ия кръг на Серия А. Двубоят на „Сан Паоло” започна зле за домакините, които изоставаха в резултата след 10 минути игра. Николо Черубин пусна отлично към Габиадини, който прати топката в мрежата на вратаря Морган де Санктис - 0:1.

В 50-ата минута Алесандро Гамберини бе точен за 1:1. В 70-ата минута вратарят на гостите Алиарди първо отрази удар на Инсине, но при добавката Единсон Кавани реализира за 2:1. В 85-ата минута Гарикс центрира отдясно, а Панагиотис Коне засече топката с доста красива странична ножица - 2:2. В последната минута Диаманти центрира от пряк свободен удар, а Даниеле Портанова бе над всички и с глава оформи крайното 2:3 за Болоня.

След загубата Наполи остана на трето място с 33 точки, а победата изкачи Болоня до 13-а позиция с 18 пункта.