Класически Юве се разправи с Аталанта за половин час (видео)

Ювентус нямаше никакви проблеми при домакинството си на Аталанта от 17-тия кръг на Серия А. Шампионите победиха с класическото 3:0, като всичките попадения паднаха до 27-ата минута на мача. По този начин "Старата госпожа" продължава убедително да затвърждава лидерската си позиция в класирането - 7 точки пред втория Интер.

„Бианконерите" започнаха вихрено мача. Във втората минута Джовинко намери добре Вучинич и черногорецът с лекота откри резултата - 1:0. В 14-ата минута Андреа Пирло за пореден път доказа класата си при изпълнение на пряк свободен удар и удвои - 2:0.

Само две минути по-късно Киелини пусна към Маркизио, който стреля и прати топката за трети път в мрежата на гостите - 3:0. В 32-ата минута Манфредини бе изгонен след втори жълт картон (той получи двете официални предупреждения само в рамките на три минути) и Аталанта доигра срещата с човек по-малко на терена. След почивката до нов гол така и не се стигна, а играчите на Юве се поздравиха с успеха след последния съдийски сигнал.