Фиорентина с успех срещу Сиена и се доближи до зона Шампионска лига (видео)

Фиорентина победи Сиена в дербито на Тоскана с 4:1. Символичните гости дори се разминаха и с по-голям разгром. Лука Тони даде начало на головата фиеста в 16-тата минута, а само три по-късно Давид Писаро бе точен от дузпа за 2:0. В края на първата част Алберто Акуилани също се разписа и по този начин оформи класически резултат.

След почивката "черно-белите" все пак успяха да върнат един гол при една контраатака в 70-ата минута, в която бившият играч на Фиорентина Реджиналдо прати топката в мрежата на домакините - 3:1. Десет минути преди края на мача Тони с глава засече центриране на Борха Валеро за крайното 4:1. В 87-ата минута Масимо Пачи бе изгонен за нарушение в наказателното поле срещу Мунир Ел Хамдауи.

Алберто Акуилани пропусна дузпата, пращайки топката над вратата. Въпреки това момчетата на Винченцо Монтела гледат смело към зона Шампионска лига и се доближиха само на точка зад 4-ия Лацио, който има 33 пункта, а освен това се отърси от тежката загуба с 4:2 от Рома в предишния кръг.