Гол на Клозе в последните минути носи успех на Лацио в дербито с Интер

Лацио победи у дома Интер с минималното 1:0 в дербито на 17-ия кръг на Серия А. Благодарение на успеха "орлите" вече са на четвърта позиция във временното класиране с актив от 33 точки, докато "нерадзурите" имат една точка повече и засега остават втори преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Единственото и победно попадение за столичани вкара Мирослав Клозе в 82-ата минута. Германският национал получи топката на скорост и стреля между двама защитници, пращайки кълбото във вратата на гостите за крайното 1:0. Играчите на Интер могат да съжаляват, че не успяха да спечелят поне точка от тази среща, тъй като пропуснаха доста добри положения да открият първи резултата, а освен това на два пъти удариха греди чрез Фреди Гуарин и Антонио Касано.