Удинезе се спаси в края срещу Палермо

Удинезе и Палермо не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от 17-ия кръг на италианската Серия А. На „Фриули” в Удине резултатът бе открит в 33-ата минута, когато Фабрицио Миколи намери отлично Йосип Иличич, който от добра позиция не сгреши и даде преднина на гостите - 0:1.

До края на срещата домакините опитаха да стигнат до изравнително попадение, което бе факт чак в 89-ата минута. Тогава Антонио ди Натале бе точен за своя тим и по този начин Удинезе се добра поне до точката в този мач.

Преди това (в 61-ата минута) Ерто получи втори жълт и съответно червен картон и по този начин „фриуланите” останаха с човек по-малко на терена. Удинезе е на осма позиция с 23 пункта, Палермо пък заема 17-а позиция с 15 точки.