Лацио и Удинезе с победи в Серия А (видео)

Лацио победи Парма с 2:1 у дома в мач от 15-ия кръг на италианския елит Серия "А". "Орлите" бяха доста по-активни през първото полувреме, когато паднаха двете им попадения. Джузепе Биава откри резултата в 25-ата минута, а Мирослав Клозе удвои преднината в 34-ата.

След почивката "дуковете" стигнаха до почетно попадение, дело на Ишак Белфодил в 66-ата минута. С успеха Лацио набра актив от 29 точки и заема 4-о място във временното класиране. Парма се намира на 8-а позиция с 20 пункта.

В друга среща, играна по същото време, Удинезе разби като домакин с 4:1 Каляри. Роберто Перейра откри резултата в 33-ата минута, а Габриеле Анджела вкара втория гол за домакините в 39-ата. В 48-ата минута Данило направи резултата класически, а Джовани Паскуале на празна врата в 66-ата минута реализира четвърто попадение за Удинезе. За Каляри точен бе Даниеле Десена десет минути преди края. Удинезе е на девето място в класирането с 19 точки, а Каляри е 13-и с 16 пункта.