Наполи продължава да гони Юве след погром над Пескара (видео)

Наполи разгроми Пескара с 5:1 в мач от 15-ия кръг на Серия "А". Неаполитанците стигнаха до успеха на своя "Сан Паоло" без да остава съмнение кой е по-добрият тим на терена. Гьокхан Инлер откри резултата в 9-ата минута, а пет по-късно Марек Хамшик удвои. 180 секунди по-късно Биркир Бярнасон намали на 1:2 след удар с глава. След почивката паднаха останалите попадения за домакините.

В 58-ата минута Кавани вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на Антонио Бокети. Играчът на Пескара освен това получи червен картон. В 63-ата минута отново Кавани бе точен след асистенция на Хамшик. Инлер оформи крайния резултат в 78-ата минута. С успеха Наполи събра 33 точки и отново е на 2 зад лидера Ювентус.