Спорна дузпа реши дербито между Милан и Юве (видео)

Милан победи Ювентус с минималното 1:0 в дербито на кръга в Серия А, което се игра на "Сан Сиро". Срещата започна с натиск на домакините. В 14-ата минута Робиньо намери по отличен начин Боатенг, който стреля, но в краката на Буфон. В 30-ата минута се стигна до спорната ситуация в тази среща. Антонио Ночерино стреля с глава, а топката се отби в тялото на Исла, като домакините поискаха дузпа за игра с ръка. В крайна сметка реферът посочи бялата точка.

Робиньо бе точен и откри резултата. След почивката играчите на Юве пробваха да натиснат своя съперник, но добри ситуации имаше и за двата тима. Най-сериозните положения се откриха пред Джовинко и Ночерино. Малко преди края на мача Буфон спаси удар с глава на Марио Йепес, а веднага след това Вучинич опита изстрел, който геройски бе избит от Кевин Констант.