Автогол спаси Интер като домакин на Каляри

Интер стигна до доста трудно домакинско равенство срещу отбора на Каляри в мач от 13-ия кръг на Серия А. Двата отбора завършиха 2:2, след като осем минути преди края „нерадзурите" губеха с 1:2, но благодарение на автогол Интер се добра до точката.

Това бе идеална възможност за миланският гранд да се доближи максимално до лидера Ювентус, който снощи направи 0:0 с Лацио. Срещата започна добре за домакините и само след 10 минути игра резултатът бе открит. Касано центрира към Родриго Паласио, който с глава прати топката в мрежата - 1:0.

Гостите започнаха да поглеждат по-често към вратата на Интер и логично стигнаха до изравнителен гол. В 43-ата минута Андреа Косу асистира майсторски към Марко Сау, който изравни за 1:1.

Играчите на Каляри продължиха с добрата игра и в 66-ата минута можеха да излязат напред в резултата след като Пинила нацели гредата. Секунди по-късно обаче, неговият съотборник Сау бе точен за 1:2. В 82-ата минута „нераздзурите" извадиха късмет, след като Давид Астори си заби нелеп автогол, оформяйки крайното 2:2.