Напорист Наполи стигна до успех срещу Дженоа

Наполи спечели с 4:2 гостуването си на Дженоа на "Стадио Луиджи Ферарис". На два пъти домакините от Дженоа повеждаха в резултата. Гол на Марек Хамшик в последните минути все пак донесе три точки на Наполи, които си осигуриха оставане на третата позиция в Серия А. Едно попадение - секунди преди края, добави и Лоренцо Инсине.

Преди това - в 23-ата минута Чиро Имобиле изведе "грифоните" напред в резултата. В 54-ата Джандоменико Место изравни, но само две минути по-късно Дженоа отново поведе, благодарение на точния изстрел на Бертолачи.

Наполи не се предаде и първо Кавани изравни след асистенция на Хамшик в 79-ата, а след това паднаха останалите две попадения. Наполи продължава да заема трета позиция с актив от 26 точки - с 5 по-малко от лидера Ювентус и с 1 по-малко от Интер, който обаче е и с мач по-малко.