Божинов отново резерва за Верона

Валери Божинов отново не попадна в стартовия състав на Верона за победата на отбора му с 1:0 над лидера в Серия В Сасуоло в среща от 13-я кръг на първенството във втория ешелон на италианския футбол. Българинът беше в групата за мача, но така и не взе участие в него. Нападателят има само 172 минути игрово време в 13 мача на тима си и все повече се превръща в дълбока резерва на Талеб и Касия.

Иначе, дербито премина при равностойна игра от страна на двата отбора. Голът за домакините отбеляза аржентинският нападател Гомес Талеб в 42-та минута на мача. Въпреки загубата Сасуоло запази лидерската си позиция с 31 точки. Верона събра 28 и излезе на второ място в турнирната таблица, а третият в класирането Ливорно е с 26.