Съдия и Юве не успяха да спрат Интер (видео)

Шампионът на Италия Ювентус загуби у дома от Интер с 1:3 в дербито от 11-ия кръг на италианската Серия А. Срещата започна доста скандално със зачетен гол от засада на домакините. Още в 19-ата секунда "бианконерите" откриха резултата чрез Артуро Видал, но положението бе доста спорно. Ганаецът Квадво Асамоа бе зад защитата на Интер, когато получи топката от Мирко Вучинич, а след това асистира на Видал, който на празна врата откри резултата.

Малко след това Маркизио можеше да удвои, след като получи отличен пас от Пирло, но нямаше късмет при завършващия удар. В 12-ата минута Родриго Паласио прати топката в мрежата на Юве, но този път голът бе отменен за засада. Последва техничен удар на Антонио Касано, който мина близо дo гредата на Буфон.

В 34-ата минута Стефан Лихтщайнер извърши остро нарушение срещу Паласио, но не му бе показан втори жълт картон. Интересните ситуации продължиха и след почивката. В 58-ата минута бе отсъдена дузпа за "нерадзурите". Диего Милито бе задържан от Маркизио. Потърпевшият бе точен от бялата точка и изравни - 1:1.

В 75-ата минута Фреди Гуарин стреля силно, Буфон изби, но Милито на празна врата вкара и обратът бе факт - 1:2. В крайна сметка Интер стигна до нов гол, като това стана минута преди края на редовното време, а негов автор бе Родриго Паласио.