Фиорентина се справи с девет от Лацио (видео)

Фиорентина победи Лацио с 2:0 в доста интересен мач от 9-ия кръг на Серия А. Трябва да се отбележи, че гостите от Рим завършиха срещата с девет души, след като през втората част Кристиан Ледесма и Ернанес бяха изгонени от игра.

Двата тима направиха доста пропуски и пред двете врата и до гол се стигна чак в добавеното време на първата част. Адем Ляйч успя да изведе Фиорентина напред след като се разписа след много хубав удар. Преди това - в 27-ата минута Матиас Фернандес нацели гредата.

След почивката Ляйч бе близо до гол, но вратарят на Лацио спаси удара му. Гостите пък отвърнаха с удари на Кандрева и Мирослав Клозе, но и те не доведоха до гол. В 75-ата минута Лацио остана с десет души на терена, след като за втори път картона с жълт цвят видя Кристиан Ледесма. В 82-ата минута пък Ернанес получи директен червен картон за грубо нарушение. В 90-ата минута Лука Тони оформи крайния резултат. "Виолетовите” вече имат 15 точки и заемат 5-а позиция. Лацио са 4-ти с 18 пункта.