Юве вкара два на Наполи в края на мача (видео)

Шампионът на Италия Ювентус победи на свой терен Наполи с 2:0 в дербито от 8-ия кръг в италианската Серия „А”. Двубоят започна с превъзходство на домакините, които обаче така и не успяха да вкарат гол през първата част.

След почивката „бианконерите” продължиха с натиска, но трудно стигаха до положения заради сгъстената отбрана на гостите. Все пак в 80-ата минута Андреа Пирло намери отлично Мартин Касерес, който се разписа за 1:0. Две минути по-късно вратарят на Наполи Морган Де Санктис за втори път трябваше да вади топката от мрежата си, след като Пол Погба бе точен за 2:0.

След успеха си Ювентус е едноличен лидер във временното класиране с актив от 22 точки, а Наполи остава на втора позиция с 19 пункта.