Лацио и Наполи с победи в Италия

Наполи победи Сампдория с минималното 1:0 в среща от 6-я кръг на Серия А и по този начин се изравни по точки с лидера във временното класиране - Ювентус. Единственото попадение в срещата отбеляза Единсон Кавани от дузпа, отсъдена за нарушение на Даниеле Гасталдело срещу Марек Хамшик в 67-ата минута. В тази ситуация капитанът на "блучеркиатите" получи втори жълт картон и беше изгонен. В края на първата част пък наставникът на неаполитанците Валтер Мадзари си изпусна нервите и реферът Паоло Талиавенто го изпрати на трибуните.

В друга среща от кръга Лацио победи с 2:1 у дома Сиена и по този начин си върна третото място в Италия. "Орлите" лесно стигнаха до успеха срещу предпоследния в класирането тим с два гола още през първата част. Едерсон вкара първото си попадение с екипа на римляните след удар с глава в 18-ата минута, а Кристиан Ледесма бе точен 38-ата от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на гостите Джанлука Пеголо срещу Мирослав Клозе. Сиена отбеляза почетен гол в добавеното време на мача чрез Масимо Пачи.