Фортуна отново не загуби, противопостави се и на Шалке (видео)

Фортуна Дюселдорф остава непобеден в Първа Бундеслига, след като в мач от 6-я кръг успя да завърши 2:2 като домакин на Шалке 04. По този начин тимът от Дюселдорф записа четвърто равенство от началото на сезона, а освен това в актива си има и две победи.

Срещата започна повече от отлично за "кралскосините", които до почивката водеха с 2:0. В 14-ата минута Клаас Ян-Хунтелаар си проправи път сред защитата на Фортуна и стреля за 1:0. 6 минути по-късно гостите увеличиха аванси си. След центриране от фаул, Жозел Матип засече с глава за 2:0.

Фортуна Дюселдорф успя да върне в срещата след попадение в 48-ата минута, което стана след центриране от корнер. Дани Шахин успя да се възползва от слаба игра в защитата на Шалке и намали на 1:2.

В 72-ата минута отново 23-годишният Дани Шахин наказа Шалке 04 след удар с глава, оформяйки крайното 2:2. Шалке 04 заема 3-а позиция с 11 точки, докато Фортуна Дюселдорф е с 10 точки, колкото има и Хановер.