Тоти с рекорд, Рома с равенство, Наполи громи Лацио

Капитанът на Рома Франческо Тоти вкара своя гол №216 в Серия А в кариерата и излезе на трето място във вечната ранглиста, изравнявайки по този показател Меаца и Алтафини. Неговото попадение обаче не стигна на "вълците" срещу Сампдория на "Олимпико". Гостите стигнаха до крайното 1:1 с гол на Мунари.

Столичани играха цяло второ полувреме с човек повече заради червения картон на Енцо Мареска. Неостаряващият Франческо Тоти изведе „вълците“ напред с попадение в 35-ата минута, но Джани Мунари изравни за „моряците“ в 63-ата и оформи крайния резултат.

В друга среща Наполи размаза Лацио с класическото 3:0 на своя „Сан Паоло“, а в герой за домакините се превърна голямата звезда на отбора – Единсон Кавани. Той вкара и трите попадения в мрежата на Маркети. Уругвайският таран се разписа на два пъти преди почивката, а в 64-ата минута отново той бе точен за крайния резултат.