Болоня с невероятен обрат като гост на Рома (видео)

Рома допусна изключително неприятна загуба с 3:2 от Болоня като домакин, след като водеше с 2:0 през по-голямата част от двубоя. В среща от програмата на 3-ия кръг на Серия "А" столичани взеха аванс от два гола само след 16 минути игра и вече се виждаха като крайни победители в тази среща.

Още в 6-ата минута Алесандро Флоренци даде преднина на домакините с премерен удар, а само 10-ина минути след това Пирис пусна пас като по конец към Ламела, който удвои преднината на своя тим.

След почивката нещата се промениха след като Джилардино и Диамианти възстановиха равенство само за минута (между началото на 72-ата и края на 73-ата). В края на мача Джилардино вкара дори победно попадение и отмъкна трите точки от Рим с трети гол за тима си.