Юве с трета поредна победа (видео)

Шампионът на Италия Ювентус продължава с отличното си представяне в нампионата и към защитата на Скудетото. "Старата госпожа" постигна впечатляваща победа с 3:1 след обрат срещу Дженоа на „Стадио Луиджи Ферарис".

Домакините логично откриха резултата в 18-ата минута чрез младока Чиро Имобиле. След почивката бившият нападател на „старата госпожа" Марко Бориело нацели гредата и не успя да вгорчи живота на Джанлуиджи Буфон за втори път днес.

След малко повече от час игра Емануеле Джакерини изравни резултата със страхотен удар от границата на пеналтерията - 1:1. В 78-ата минута резервата Квадво Асамоа бе повален в наказателното поле на домакините, а Мирко Вучинич превърна дузпата в гол - 1:2.

Крайното 1:3 бе оформено от самия Асамоа в 83-ата минута след асистенция на Вучинич. Така след 3 кръга Ювентус вече има актив от 9 точки, докато Дженоа записва втора поредна загуба и остава с 3 пункта.