Рома с трета победа в Америка (видео и снимки)

Италианският Рома постигна трета победа по време на американското си турне, побеждавайки националният отбор на Салвадор с 2:1. Мачът се игра на „Ред Бул Арена" в Ню Йорк и ще бъде запомнен освен с успеха на „вълците", така и с изгонването на Панайотис Тахцидис, който пък на влизане в помещенията под трибуните бе уцелен с парче плод от трибуните.

Тоти, Освалдо и Ламела формираха първоначалното нападение и не мина много време усилията на атакуващия тризъбец да се увенчаят с успех - във 2-та минута Освалдо надигра защитник и с десния крак изпрати топката в мрежата на Портильо.

Италианците можеха да стигнат и до втори гол, когато след удар на младия халф Флоренци топката срещна гредата, а след добавъчния изстрел на Освалдо коженото кълбо беше изчистено от голлинията.

Салвадор изравни след почивката благодарение на Гутиерес след грешка на Хайнце. В 62-та минута обаче Къркич донесе победата за европейците с изстрел от границата на наказателното поле.

Рома - Салвадор 2:1

Голмайстори: Освалдо 2-та мин., Гутиерес 50-та мин., Къркич 62-та мин.

Червен картон: Тахцидис 82-та мин

Рома: Лобонт; Хайнце (Хосе Анхел 79), Бурдисо (Кастан 46), Романьоли, Тадей (Роси 46); Брадли (Тацхидис 46), Флоренци, Пиянич (Лука 63); Ламела (Боян 46), Освалдо (Вере 85) , Тоти (Маркиньо 46)

Салвадор: Портильо, Мендоса, Енрике, Монтеагудо, Ларин, Фигероа, Уви, Санчес, Куинтаниля (Бонила 67), C Кастийо, Гутиерес, Улоа (Соса 67)