В плейофен мач за влизане в Серия А Сампдория победи Варезе в трилър

В първи финален плейоф за промоция в Серия А Сампдория победи с 3:2 у дома Варезе и по този начин „моряците" са на 90 минути от завръщане в елита. Домакините започнаха силно и резултатът не закъсня - Даниеле Гастадело изведе Самп напред точно в средата на първата част, но само няколко минути по-късно Емануел Ривас възстанови статуквото - 1:1.

Секунди след подновяването на играта опитният таран на домакините Никола Поци направи 2:1. Варезе пак показа силен дух и за втори път изравни - този път точен беше Джузепе Де Лука в 56-ата минута - 2:2.

В последните минути Сампдория притисна съперника си и го натика в собственото му наказателно поле и в крайна сметка „моряците" зарадваха феновете си. Даниеле Гастадело вкара втория си гол в мача в 82-ата минута, за да оформи крайното 3:2 преди реванша в събота.