Наполи с Купата след успех над Юве (видео)

Наполи победи с 2:0 Ювентус във финалният мач за Купата на Италия, който се игра на "Стадио Олимпико" в Рим. Срещата бе интересна и предложи доста емоции на зрителите. Двубоят бе решен през второто полувреме, тъй като на почивката двата тима се прибраха без попадения.

Тимът от Неапол започна по-активно срещата и още в самото начало Кавани, Лавеци и компания обсадиха вратата на "Старата госпожа". Чак след 20 минути игра, играещият последен мач за Юве - Дел Пиеро пробва удар, който обаче бе избит от играч на Наполи.

След почивката паднаха попаденията за Наполи. Кавани от дузпа откри резултата в 63-ата минута. В 83-ата минута неаполитанци подсигуриха успеха си с гол на Хамшик. С асистенция в този случай се отчете Горан Пандев. Ювентус завърши срещата с човек по-малко след като в последните минути Фабио Куалярела бе изгонен от терена. След последния съдийски сигнал Наполи триумфира с Купата.