Юве е шампион

Ювентус победи като гост Каляри с 2:0 в среща от предпоследния 37-ми кръг в Серия "А". По този начин "Старата госпожа" си осигури Скудетото един кръг преди края. Срещата се разви отлично за гостите от Торини. Точен за "бианконерите" бе Мирко Вучинич още в 6-ата минута на двубоя след нисък удар, чрез който прати топката под вратаря Микаел Агаци - 1:0.

След почивката Юве стигна до второ попадение. В 74-ата минутао Микеле Канини опита да пресрещне пас към Марко Бориело, но вместо това матира собствения си вратар - 2:0 за "бианконерите". След мача играчите на Юве започнаха с празненствата по повод титлата на Италия.

След кръга Ювентус е недостижим на върха с 81 точки, Милан остава на второ място със 77. Това е 28-а шампионска титла в историята на Ювентус. За последно тимът триумфира със златните медали през 2003 година.