Легендата Тоти спаси Рома от провал у дома

Рома почти сигурно няма да играе в европейските клубни турнири през следващия сезон, след като днес стигна само до 2:2 у дома срещу Катаня в среща от предпоследния 37-ми кръг на Серия "А". Всички попадения паднаха след почивката. Първо в 52-ата минута легендата на "вълците" Франческо Тоти се възползва от пас на Фернандо Гаго и откри резултата.

Гостите сътвориха обрат, след попадения на Франческо Лоди в 58-ата минута от дузпа и на Джовани Маркезе в 68-ата минута. Все пак римляните се добраха до точката, след като в 77-ата минута Тоти вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:2.

След равенството Рома остава на 7-мо място с актив от 56 точки и - 3 от петото място, което дава прави на участие в Лига Европа. Катаня е на девето място с 48 точки.