Гол в последните минути остави Милан в борбата за титлата (видео)

Милан успя да стигне до доста ценна победа с 1:0 срещу Дженоа и по този начин до голяма степен запази шансовете си за титлата. Единственият гол в мача вкара Кевин-Принс Боатенг, като това стана 4 минути преди края. Радостното за Милан е, че вече със сигурност е в групите на Шампионската лига, защото третия не може да настигне тима на Алегри. "Росонерите" остават в борбата за титлата - на 3 точки от лидера Ювентус.

През целия мач "червено-черните" доминираха, но гостите добре се бяха затворили и не даваха шанс за нападателите на домакините. В средата на второто полувреме Дженоа остана с 10 души и това оказа влияние върху Милан. Янкович бе изгонен за втори жълт картон, след като събори Абате.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Емануелсон центрира отляво, Ибра свали топката за Боатенг, който преодоля Фрей и вкара за крайното 1:0. До края нямаше повече възможности за попадение.