Лацио взе дербито на Рим, Интер се дъни у дома

.

Отборът на Лацио победи с 4:2 Рома в дербито на Рим и нанесе тежък удар по амбициите на “вълците” за участие в Шампионската лига. “Орлите” изиграха страхотен двубой, който започна блестящо за тях, тъй като до 4-ата минута водеха с 2:0 с попадения на Пандев и Сарате. Символичните гости се върнаха в мача чрез Мексес, който бе точен в 10-ата.

В 59-ата минута Лихтщайнер направи 3:1 за Лацио, след което Рома опита да се върне в двубоя, но намали чак в 81-ата чрез Де Роси. После “вълците” се втурнаха в атака и бяха наказани от Коларов. Зрителите на дербито видяха и три червени картона. 30 минутипреди края бе изгонен Панучи, а след него Мексес и Метузалем.

В същото време Интер допусна равенство 2:2 с Палермо на “Джузепе Меаца” и даде шанс на Ювентус да стопи преднината от 10 точки, след мача с Дженоа. “Нерадзурите” поведоха с 2:0 до почивката чрез Балотели и Ибрахимович от дузпа, но се отпуснаха и само за минута между 73-ата и 74-ата Сучи и Кавани донесоха точката на сицилианци.