Победа изкачи Юве на върха в Серия А (видео)

Ювентус победи Палермо като гост с 2:0 в среща от 31-я кръг на Серия А. "Бианконерите" нямаха късмет през първата част, въпреки че доминираха на терена. Преди почивката Куалярела бе изведен от Естигарибия на чиста позиция в наказателното поле и стреля покрай страничната греда. По-късно Вучинич изведе Касерес сам срещу вратаря, но уругваецът не уцели добре топката.

Juventus's Midfielder Claudio Marchisio (R) Fights

И двете попадения за "черно-белите" паднаха през втората част. В 56-ата минута "Старата госпожа" най-после стигна до попадение. Тогава след центриране на Пирло от корнер, Леонардо Бонучи с глава откри резултата - 1:0.

Palermo's Midfielder Josp Ilicic Of Slovenia (R) Fights

Двадесет минути преди края Матри подаде към Куалиарела, който стреля от воле и промуши топката между краката на Вивиано за крайното 2:0. По този начин Ювентус излезе начело в Серия А - "Старата госпожа" има вече точка аванс пред шампиона Милан.