Фиорентина спря Милан към титлата, резултати от Серия А (видео)

Фиорентина взе шокираща победа с 2:1 при гостуването си на Милан на "Сан Сиро" в мач от 31-ия кръг на Серия "А". По този начин "росонерите" водят само две точки пред Ювентус на върха на класирането, а освен това "Старата госпожа" има и мач по-малко.

В герой за гостите от Флоренция се превърна капитанът Стеван Йоветич, който се отличи с гол и асистенция за успеха на "виолетовите". "Червено-черните" поведоха в 31-ата минута. Тогава Макси Лопес се подхлъзна в наказателното поле, но реферът реши да отсъди дузпа. От бялата точка Златан Ибрахимович бе точен - 1:0 за домакините.

Fiorentina's Forward Stevan Jovetic Of Montenegro Celebrates

Веднага след почивката Стеван Йоветич се измъкна от защитата на домакините и излезе сам срещу Абиати и реализира за 1:1. Пълния обрат бе факт минута преди края на редовната част, когато резервата Амаури вкара първото си попадение за Фиорентина.

След този мач "виолетовите" са 15-ти в класираето - на пет точки от зоната на изпадащите. В Милан пък ще чакат изхода от мача Палермо - Ювентус по-късно тази вечер.