Интер би Дженоа в мач с девет гола, резултати от Серия А (видео)

Интер и Дженоа изиграха един доста динамичен двубой, в който паднаха цели 9 гола и държаха под напрежение зрителите през всичките 90 минути. „Нерадзурите" се наложиха над своя противник с 5:4, като това бе доста сериозен успех при треньорския дебют на Андреа Страмачони, който през седмицата замени Клаудио Раниери.

Inter Milan's Argentinian Defender Adrian Samuel (2nd R) Celebrates

Срещата ще бъде запомнена и с четирите дузпи и двата червени картона, които показа реферът Паоло Валери. Домакините поведоха с два гола до 30-ата минута след две попадения на Диего Милито. В 38-ата минута Валтер Самуел направи резултата класически.

Inter Milan's Argentinian Forward Mauro Zarate Celebrates

В продължението на първата част Емилиано Морети върна един гол, а в 59-ата минута Родриго Паласио от дузпа намали на 2:3. В 74-ата минута Мауро Сарате вкара също вкара едно попадение, но шест по-късно вратарят Жулио Сезар получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Паласио, а Алберто Джилардино превърна дузпата в гол - 3:4.

Genoa's Defender Rodrigo Palacio (L) Scores

Пет минути преди края и Дженоа остана с човек по-малко след директен червен картон за Белуши. С реаилизирането на отсъдената дузпа Диего Милито оформи хеттрика си - 5:3. Джилардино вкара втори гол от дузпа в 90-ата минута за нарушение на Лусио и по този начин оформи крайния резултат.