Ибрахимович би Рома в дербито на кръга (видео)

Милан победи у дома Рома с 2:1 в дербито на 29-ия кръг на Серия А. През първото полувреме "червено-черните" бяха пълни господари на терена и пропуснаха да открият резултата. Вместо това гостите поведоха минута преди почивката. Пабло Освалдо реализира в 44-ата минута, след като отблизо засече удар на Даниеле Де Роси - 0:1.

AC Milan's Swedish Forward Zlatan Ibrahimovic Celebrates

През второто полувреме "росонерите" направиха пълен обрат. В 53-ата минута съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Даниел Де Роси при удар на Масимо Амброзини. Златан Ибрахимович превърна дузпата в гол и по този начин изравни - 1:1.

AC Milan's Swedish Forward Zlatan Ibrahimovic (C) Celebrates

В 72-ата минута Сълей Мунтари нацели горната греда. Отново Златан реализира за крайното 2:1 в ползва на Милан. Шведът бе точен в 83-ата минута след удар с глава.