Лацио взе дербито на Рим (видео)

Лацио взе дербито на Рим след като днес се наложи над своя противник - Рома с 2:1. Двубоят бе от 26-тия кръг на Серия А. С този успех "орлите" изпревариха Удинезе и вече заемат трето място във временното класиране на шампионата - на три точки зад втория Ювентус, но с мач повече от "бианконерите".

AS Roma's Goalkeeper Maarten Stekelenburg Leaves

"Вълците" играха почти цялата среща с човек по-малко, тъй като още в 7-ата минута вратарят Маартен Стекеленбург беше изгонен от рефера за нарушение срещу Мирослав Клозе.

AS Roma's Forward Francesco Totti (front) Vies

Само три минути по-късно Ернанеш откри резултата от дузпата, която бе отсъдена след червения картон. Радостта на Лацио не трая дълго, тъй като Фабио Борини изравни в 16-ата минута. Тогава Франческо Тоти изпълни отличен фаул, а топката рикошира в куп от играчи и попадна в краката на Жуан, който уцели греда. Все пак при добавката Борини бе точен, реализирайки за 1:1.

AS Roma's Midfielder Daniele De Rossi (L) Vies

При равен резултат завърши първата част, а победното попадение падна след почивката. В 62-рата минута Стефано Маури донесе успеха на символичните гости, след като засече центриране на Кристиян Ледесма. В самия край на мача и Лионел Скалони от състава на "орлите" също беше изгонен, но това не помогна на Рома да стигне отново до равенство.

Lazio's Brazilian Midfielder Francelino Matuzalem (L) Vies

Малко преди това Тоти беше много близо до това да изравни, но изстрелът му с глава мина на косъм от левия страничен стълб на Маркети.

AS Roma's Forward Francesco Totti (L) Vies

Рома: Стекеленбург, Жуан (Боян – 77), Хайнце, Тадеи, Хосе Анхел, Де Роси, Симплисио, Пянич (Маркиньо – 57), Тоти, Ламела (Лобонц – 9), Борини

Лацио: Маркети, Биава, Андре Диаш, Скалони, Гаридо, Ледесма, Матусалем, Маури (Алфаро – 85), Гонсалес, Ернанеш (Диаките – 87), Клозе