Няколко играчи на Милан и Ювентус могат да бъдат дисквалифицирани

Няколко играчи на Милан и Ювентус могат да бъдат наказани за поведението си по време на срещата от 25-я кръг на Серия А между двата отбора, съобщи Sky Italia. Както е известно, дербито завърши без победил, при резултат 1:1, а зрителите станаха свидетели освен на груби съдийски грешки, но и на нервни сблъсъци между футболистите.

Според информацията, защитникът на „росонерите" Филип Мексес може да пропусне следващите три мача на миланския тим за удара на нападателя на „бианконерите" Марко Бориело. Дисциплинарният комитет на лигата е инициирал следствени действия на инцидента между Съли Мунтари и Стефан Лихтщайнер. Полузащитникът на Ювентус Андреа Пирло пък може да бъде наказан за удар с лакът на полузащитника на миланци Марк ван Бомел.

Ще бъде разгледано и поведението на старши треньора на торинци Антонио Конте и вицепрезидента на Милан Адриано Галиани по време на почивката между двете полувремена.