Юве измъкна точка от Джузепе Меаца (видео)

Милан и Ювентус не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в дербито на 25-ия кръг на Серия А. Първото положение на "Джузепе Меаца" бе в 1-ата минута, но Фабио Куалярела не успя да се разпише за "Старата госпожа". В 15-ата минута "росонерите" откриха резултата при първия си точен удар.

AC Milan's Defender Antonio Nocerino Celebrates

Антонио Ночерино получи пас от Робиньо и с много хубав изстрел от около 25 метра не остави шансове на Джанлуиджи Буфон и по този начин откри резултата. В 26-ата минута "росонерите" вкараха втори гол, но той не бе признат, макар топката да премина с целия си обем голлинията преди да бъде извадена от Буфон. Няколко секунди по-късно Тиаго Силва пробва удар, но без резултат.

AC Milan Defender Luca Antonini (R) Speaks

Последваха положения за Юве, но Пирло, Киелини и Куалярела нямаха късмет при завърващия удар. След почивката "черно-белите" продължиха с натиска си и нови пропуски направиха Видал и Вучинич, а Робиньо пропусна от добра позиция за домакините от Милано.

AC Milan's Brazilian Forward Robinho (C) Fights For The Ball With Juventus Defender Giorgio Chiellini (L) And

Така се стигна до 84-ата минута, когато "Старата госпожа" все пак стигна до така желаното изравнително попадение дело на Алесандро Матри. Но с това интересните положения не свършиха. 60 секунди преди края на редовните 90 минути, Ювентус остана с човек по-малко на терена, тъй като Артуро Видал бе изгонен от съдията. До нов гол е се стигна и двата тима си поделиха по една точка.

Juventus Forward Mirko Vucinic (L) Of Montenegro Fights For The Ball With AC Milan's Dutch Defender Mark Van Bommel On

След ремито Милан остава начело в класирането с 51 точки, докато Ювентус е втори с 50 точки, но и с мач по-малко.