Болоня този път се разправи с Фиорентина

Болоня победи като домакин Фиорентина с 2:0 в отложена среща от 21-ия кръг на Серия А. По този начин борещият се тим за оцеляване добави нови три точки към актива си, като вече има равен брой с "виолетовите" - 28. И двете попадения в срещата паднаха преди почивката.

Половин час след началото на мача Болоня поведе с попадение на Алесандро Диаманти, който получи хубав пас от Марко Ди Вайо и след два опита прати топката в мрежата. Ди Вайо от своя страна се отчете с асистенция и при второто попадение на домакините. То бе дело на Гастон Рамирес, който реализира с пета - 2:0.

След почивката играчите на Фиорентина дори останаха с човек по-малко в 50-ата минута, когато Гастон Рамирес бе изгонен. По този начин Болоня се поздравиха с победата.