Рома с изненадваща загуба, Наполи с очаквана победа

Рома изненадващo загуби с минималното 0:1 при гостуването си на Сиена в среща от 23-тия кръг на Серия А. Първото полувреме завърши без да бъде отбелязан гол. Единственото попадение в мача падна в 51-ата минута, когато Емануеле Калая бе точен от дузпа.

Siena's Franco Brianaza (L) Celebrates

В класирането римските "вълци" остават на 6-то място с актив от 35 точки, а Сиена се изкачи на 16-та позиция с 23 пункта. С тази загуба Рома пропуска добра възможност да изпревари 5-ия в класирането - Интер.

SSC Napoli's Players

В друг мач от кръга, игран по същото време, Наполи очаквано спечели домакинството си на Киево с 2:0. Точни за "небесносините" бяха Бритос и звездата на отбора Единсон Кавани, реализирал единайсетметров наказателен удар. Неаполитанците вече са само на точка зад Рома, докато Киево е едва 14-ти.