Лацио с обрат, Наполи се издъни срещу Сиена

Лацио взе домакинска победа над Чезена с 3:2 в среща от 23-я кръг на Серия А. Римските "орли" доста трудно стигнаха до успеха, тъй като изоставаха с 0:2 до почивката. Звездата на Чезена Адриан Муту откри резултата в 14-ата минута. Винченцо Якуинта се отличи с асистенция, а в 35-ата минута той вкара за 2:0 след като реализира дузпа.

SS Lazio Forward Libor Kozak (L) Celebrates

През втората част столичани стигнаха до пълен обрат. Ернандес намали в 53-ата минута, след асистенция на Клозе - 1:2. Сенад Лулич изравни резултата в 61-ата минута, а само 120 секудни по-късно играчите на Лацио поведоха в резултата чрез попадение на Либор Козак, като по този начин бе оформен крайния резултат.

Siena's Ferreira De Silva Reginaldo Of Brazil (L) Scores Against Napoli's Goalkeeper Morgan De Sanctis AFP PHOTO /

В друга среща от кръга Сиена победи като домакин Наполи с 2:1. Реджиналдо откри резултата - 3 минути преди края на първата част. Гаетано Д'Агостино удвои в 66-ата минута. Тимът от Неапол намали с помощта на автогол - дело на Емануеле Песоли в 86-ата минута. В крайна сметка до нов гол не се стигна и играчите на Сиена се поздравиха с успеха.