Катания и Рома доиграха мача си без гол

Катания и Рома не успяха да се победиха в доиграването на срещата им от 18-тия кръг на италианската Серия „А“. Двубоят бе прекратен на 14 януари в 62-ата минута при резултат 1:1 заради проливния дъжд, който се изсипа над стадио „Масимино“ в Сицилия. В крайна сметка резултатът днес се запази непроменен.

Преди няколко седмици в 25-ата минута ветеранът Никола Легроталие засече с глава центриране на Лоди и матира Стекеленбург за 1:0. 4 минути по-късно „вълците“ изравниха чрез Даниеле Де Роси - 1:1.

Доиграването днес започна с атаки към двете врати. Лама от състава на домакините пропусна пръв, а малко по-късно шут на Борини бе блокиран от защитник на Катания. В 86-ата минута Лама не успя да се разпише от добра ситуация. Малко по-късно Борини от Рома нямаше шанс пред гола. Реферът добави 5 минути продължение на срещата, но дори и това не помогна на двата тима да си отбележат гол.

Рома е с 35 точки на 6-ата позиция в класирането, докато Катания е на 14-ата позиция с 24 пункта.