Дженоа приземи Лацио в мач с 5 гола (видео)

Дженоа победи Лацио с 3:2 в първия двубой от 22-ия кръг на Серия А. По този начин „орлите“ остават на четвърто място в класирането с 39 точки, докато генуезци вече са са осми с 30 пункта.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в десетата минута. Тогава Бошко Янкович изпълни корнер, а Родриго Паласио от малък ъгъл вкара за 1:0. В 25-ата минута Джузепе Скули центрира, а Янкович с добър шут удвои предимството на „грифоните“.

Секунди след началото на второто полувреме Дженоа направи резултата класически след ново попадение на Янкович. Гостите от Рим успяха да върнат две попадения. В 53-ата минута Место извърши нарушение срещу Лулич в наказателното поле и Кристиан Ледесма превърна дузпата в гол - 1:3.

Шест минути преди края на мача гостите останаха с 10 души на терена след червен картон на Модибо Диаките. Играчите на Лацио се добраха до още един гол в последните секунди на срещата. Мирослав Клозе подаде към Алваро Гонсалес, който оформи крайното 2:3.