Класически Ювентус изхвърли Рома от турнира за Купата на Италия

Лидерът в класирането на Серия "А" Ювентус взе класическа домакинска победа с 3:0 над Рома в 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия. С този успех "Старата госпожа" се класира за полуфинал на турнира, като торинци ще срещнат победителя от мача между Милан и Лацио.

Juventus Captain Alessandro Del Piero Eyes

Победата за "черно-белите", които днес играха в розов екип, бе напълно заслужена с оглед на показаното на терена. Още в 6-ата минута Емануеле Джакерини откри резултата. Алесандро Дел Пиеро в 30-ата минута удвои с много красив гол. Играчите на Юве имаха още възможности за гол през тази първа част, докато за Рома единствено Фернандо Гаго направи пропуск.

Juventus Forward Marco Borriello, Left, Jumps

След почивката зрителите на "Ювентус Стейдиъм " станаха свидетели на още едно попадение във вратата на "вълците". Автогол си отбеляза датският защитник на Рома Симон Кяер в последната минута на срещата. Столичани завършиха мача с човек по-малко, след като червен картон в 68-ата минута получи Ерик Ламела.