Интер взе дербито с Лацио и се изкачи на четвърто място

Интер победи у дома Лацио с 2:1 в среща от 19-ия кръг в Серия "А". На "Джузепе Меаца" домакините показаха, че се намират в отлична форма след като успяха да стигнат до обрат в срещата и да запишат шести пореден успех на сметката си.

Inter Milan Defender Yuto Nagatomo, Left, Of Japan, Challenges For The Ball With Lazio's Andre Goncalves Dias, Of

Мачът въпреки това не тръгна добре за "нерадзурите". След половин час игра на терена "орлите" откриха резултата, а автор на попадението бе Томазо Роки. Голмайсторът имаше възможност да се разпиши и 15 минути по-рано, но тогава негов удар попадна в страничната греда.

Inter Milan's Argentinian Defender Javier Zanetti (L) Vies

"Нерадзурите" успяха да стигнат до равенство малко преди почивката. В 44-ата минута Диего Милито реализира за 1:1. Веднага след подновяването на играта двата тима си размениха по няколко опасни положения. В крайна сметка Пацини реализира з 2:1 в 63-ата минута, като по този начин оформи крайния резултат.

Inter Milan's Argentinian Defender Javier Zanetti (top) Vies

С този успех Интер изпревари днешния си съперник в класирането и се изкачи на 4-то място с актив от 35 точки