Юве с грешна стъпка, дава шанс на Милан за първото място (видео)

Ювентус и Каляри не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в срещата от 18-тия кръг на Серия А, играна на "Ювентус Стейдиъм" в Торино. След тази грешна стъпка "Старата госпожа" дава шанс на Милан да се откъсне на върха в италианския шампионат. По-късно днес "росонерите" играят с вечния си съперник - Интер  и евентуална победа ще осигури лидерската позция на Милан.

Juventus' Players Respect A Minute Of Silence For The Victims Of The Boat Sinking Near Giglio Island Late On January 13,

"Бианконерите" доминираха в срещата, която започна по отличен начин за тях. Още в 7-мата минута Мирко Вучинич откри резултата, завършвайки страхотна комбинация на играчите в бяло-черно - Симоне Пепе, Клаудио Маркизио, Щефан Лихтщайнер. Малко по-късно Алесандро Матри беше много близо до това да вкара втори гол, но ударът му мина покрай гредата. В 18-ата минута Паоло Де Челие бе много близо до случайно попадние. Негово центриране затрудни максимално Агаци, но все пак стражът успя да спаси. Последваха два пропуска на Видал.

Juventus' Mirko Vucinic Of Montenegro Celebrates

В последната минута на първото полувреме футболистите на Каляри имаха основателна причина да поискат дузпа, след като след изстрел на Андреа Косу срещна ръката на Андреа Пирло. Реферът обаче не отсъди нарушение.

Cagliari's Andrea Cossu (C) Celebrates

Вместо да се стигне до разгром, Ювентус допусна изравняване малко след почивката. Андреа Косу реализира за 1:1 в 48-ата минута, като по този начин оформи и крайния резултат. До края на срещата пропуски за торинци направиха Красич, Видал и Дел Пиеро.