Аталанта не затрудни Лацио, орлите запазват шансовете си за титла (видео)

Лацио се наложи с 2:0 като домакин на Аталанта в мач от 18-ия кръг на Серия "А". В 20-ата минута столичани получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Нарушението бе срещу румънския бек на "орлите" Стефан Раду. Бразилската звезда на отбра Ернанеш превърна дузпата в гол и по този начин откри резултата.

Голмайсторът обаче напусна терена с контузия в края на първата част. след почивката положението за Аталанта стана още по-лошо, след като Стефано Лукини получи втори жълт картон в 52-ата минута и отбора остана с човек по-малко на терена. В последната минута на мача Мирослав Клозе оформи крайното 2:0.

След този успех "римляните" събират 33 точки и запазват шансове да се борят за първото място.