Киево изхвърли Удинезе от Купата на Италия

Киево сензационно изхвърли Удинезе от Купата на Италия, постигайки драматична победа с 2:1 на „Стадио Фриули", като по този начин прекрати рекорда на „зебрите" без домакинска загуба в 13 поредни мача. Играчите на Франческо Гуидолин бяха пълни господари на терена и владееха повече топката от своя противник, който разчиташе предимно на контраатаки и накъсване на играта в средата на терена.

Противно на очакванията, „летящите магарета" поведоха в резултата с попадение на Паоло Саммарко в 8-ата минута. На полувремето Гуидолин извърши двойна смяна, пускайки в игра Баста и Флоро Флорес, което даде резултат чак в 84-ата чрез попадение на звездата Антонио Ди Натале.

След изравнителното попадение домакините засилиха още повече натиска, но всичко свърши малко след 90-ата минута, когато влезлият като резерва Сирил Тереау се измъкна от неуспешния опит за изкуствена засада и оставяйки очи в очи с Ханданович смълча трибуните на „Фриули".