Лацио се класира напред за Купата на Италия с гол в последната минута

Лацио постигна доста трудна победа с 3:2 над втородивизионния Верона в мач от 1/8 финала за Купата на Италия. Двубоят вървеше към равенство, когато в даденото от съдията продължение Ернанеш донесе успеха на "римляните" и по този начин класира тима си напред в турнира.

Преди това в 44-ата минута Диас откри резултата. След почивката столичани вкараха второ попадение. В 58-ата минута Роки отправи удар и с помощта на рикошет топката прехвърли вратаря на гостите за 2:0.

Въпреки това играчите на Верона не се предадоха и дори върнаха двете попадения. В 61-ата минута Беретони с глава намали на 1:2, а в 75-ата минута Д`Алесандро бе изведен сам срещу вратаря на Лацио и успя да възстанови равенството в мача - 2:2.
Така "римляните" продължават на 1/4 финал в турнира, където ще се изправи срещу победителя от двойката Милан - Новара.