Годината за Лацио започна кошмарно (видео)

Лацио започна годината си по-кошмарен начин след като бяха разгромени с 4:0 като гост на Сиена в среща от 17-ия кръг на италианската Серия А. След това поражение столичани пропуснаха възможност да се доближат само на точка от лидерите Ювентус и Милан.

Резултатът в мача бе открит в 11-ата минута от Матиа Дестро, който реализира след самостоятелна акция. В 35-ата минута футболистите на Сиена получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Дузпата превърна в гол от Емануеле Калайо. Отново той, в последните секунди на първата част направи резултата класически - 3:0, а голът отново бе от наказателен удар. Преди да бъде отсъдена втората дузпа вратаря Бисари получи и директен червен картон за своето нарушение.

След почивката се стигна до още едно попадение. Крайният резултат в срещата бе оформен от Дестро девет минути преди последния съдийски сигнал.